تبلیغات
::: Onlyperspolis.com ::: مرجع خبری پرسپولیس
باری برگشت دوباره می کنیم استقلالو پاره --------افشینه امپراطور

نظرسنجی محبوب ترین تیم جهان

با مراجعه به این آدرس کد داخل عکس را در کادر وارد کنید و تایید را بزنید .  پرسپولیس در آسیا دومه

لیست پرسپولیسی های معروف:... سید محمد خاتمی - سهراب سپهری - قاسم افشار - رضا صادقی -فرزاد فرزین - پژمان بازغی- گلاب آدینه- سعید راد - مرتضی احمدی - مریم حیدرزاده - کامبیز دیرباز - مهدی و محمد سلوکی - بهنوش بختیاری - علیرضا دبیر - هادی ساعی - احسان حدادی - مجید صالحی - فریبرز عرب نیا- امین زندگانی - محمود شهریاری - کامران نجف زاده - مهدی امینی خواه - نیکی کریمی - محمدرضا فروتن - بهاره رهنما - برزو ارجمند- احسان علیخانی ...... شما هم در تکمیل این لیست کمک کنید(فرم پایین صفحه)

                           آخرین مسابقه

 

پرسپولیس 2   -  1

پرسپولیس                راه آهن

 

هفته بیست و دوم: چهار شنبه 1 اسفند 

 

    مسابقه بعدی

مقاومت سپاسی

 

پرسپولیس

پرسپولیس

 

یکشنبه12اسفند14:30 حافظیه شیراز

 

نقل و انتقالات پرسپولیس

بازیکن        از تیم         به تیم

کعبی  -  لسترسیتی-   پرسپولیس
 
     آراندا  -       پاراگوئه  -  پرسپولیس
 
 ماته     چوویچ -  کرواسی -  پرسپولیس
 
 خلیلی      -   سایپا  -  پرسپولیس
 
      رودباریان  -   پاس-   پرسپولیس
 
      آقایی  -   پاس  -  پرسپولیس
 
  نصرتی      -   پاس  -   پرسپولیس
 
 خلیلی          -   سایپا  -  پرسپولیس
 
 حیدری      -   ذوب آهن  -   پرسپولیس
 
 سلیمانی      -   فولاد  -    پرسپولیس
 
 عبدی      -   سرخپوشان  -   پرسپولیس
 
 خیرخواه   -   سرخپوشان  -   پرسپولیس
 
  قنبری      -    پاس  -   پرسپولیس
 
 سدعباسی     -   پرسپولیس-استیل آذین
 
 معدنچی      -   پرسپولیس  -   الشعب
 
 اسدی      -   پرسپولیس-استیل آذین
 
 حاجی زاده      -   پرسپولیس  -   صبا
 
   آقای گل پرسپولیس

خلیلی: 10 گل

 

   جدول رده بندی هفته 21 لیگ

تیم

برد

تساوی

باخت

ز

خ

تفاضل

امتیاز

پرسپولیس

12

7

2

34

21

13+

37

سپاهان

12

5

4

34

20

14+

36

صباباتری

9

8

4

23

18

5+

35

ابومسلم

9

5

7

26

26

0

32

اس اهواز

7

9

5

37

30

7+

30

ملوان

7

7

5

20

17

3+

28

سپاسی

6

10

5

24

24

0

28

برق شیراز

7

7

6

22

25

3-

28

استقلال

7

5

7

26

25

1+

26

پیکان

6

8

7

25

25

0

26

پاس

6

8

6

17

17

0

26

سایپا

6

7

8

20

22

2-

25

مس

6

7

8

21

24

3-

25

راه آهن

4

10

7

26

27

1-

22

ذوب آهن

4

10

6

17

19

2-

22

صنعت نفت

4

5

12

22

31

9-

17

شیرین فراز

3

8

9

14

24

10-

17

پگاه

3

8

10

13

26

13-

17

 

* ردیف: تیم-برد-مساوی-باخت-زده-خورده-تفاضل-امتیاز

آخرین به روز رسانی: 30بهمن


   برترین ها


   نظر سنجی
کدام گلر فعلی پرسپولیس باید فیکس باشد؟ 

 


   آمار

 

 

افتتاح: 23/4/1385

افراد آنلاین: 
امروز  

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها: 1
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

 

   تابلو گفتمان هواداران

 

  

بازوبند پرسپولیس بر دست مرادن بزرگ | تحلیل ها و مقالات ,

مرجع خبری پرسپولیس به نقل از مهر: در تیم های بزرگ دنیا بازوبند کاپیتانی تیم بربازوی نفراتی بسته می شود که تجربه و قدرت اداره بازی را داشته باشند، اما در ایران سابقه حضور در تیم حرف اول را برای انتخاب کاپیتان می زند. در ادوار مختلف تاریخ پرسپولیس مردان بزرگ و باتجربه فوتبال ایران مانند عزیز اصلی، پروین ، پنجعلی، عبدی ، پیوس، محمدخانی ،عابدزاده ، پیروانی و بازیکنان مطرح دیگر با افتخار و حتی احترام به پیشکسوتان بازوبند مهم این تیم را بر بازو می بستند. درآن زمان رسم بر این بود که پیشینه بازیگری دلیل اصلی بستن بازوبند بروی بازو باشد اما بارها در این تیم چنین اتفاق رخ داد که بازیکنان قدیمی تر بازوبند را بر بازوی مردان باتجربه تر تیم می بستند.
برای تایید این گفته، زیاد به عقب برنمی گردیم و اشاره ای به اتفاق قابل تقدیری که در لیگ سوم در این تیم رخ داد می انداریم. در آن سال افشین پیروانی کاپیتان اول پرسپولیس بود و حمید استیلی کاپیتان دوم. اما در روزی که پیروانی غایب بود استیلی با توجه به پیشینه بیشتر نسبت به علی دایی در پرسپولیس، با بستن این بازوبند به بازوی کاپیتان وقت تیم ملی، به بازیکنان جوان فوتبال ایران این درس را داد که تجربه مهمتر از کسوت برای بستن بازوبند کاپیتانی تیم بزرگی مانند پرسپولیس است.
در این چند سال به خاطر تغییرات مدیریتی، سفر بازیکنان مطرح به آن سوی آب ها و خروج نفرات باتجربه از پرسپولیس به خاطر جریانات مختلف،  این تیم از بازیکنان بزرگ خالی شد. این اتفاق در فصل گذشته وجهه علنی پیدا کرد و کار به جایی رسید که در زمان محرومیت و غیبت کریم باقری، کاپیتان اول پرسپولیس و فرشید کریمی که نمی خواست این مسئولیت سنگین را برعهده بگیرد، بین نفرات کم تجربه، جوان اما پرادعای این تیم نظیر مامانی، شیث رضایی و اولادی بر سر بستن بازوبند کاپیتانی درگیری های علنی و غیر علنی بوجود آمد که تنها حسن آن افزایش حاشیه های پرسپولیس بود.
فصل پیش دنیزلی می توانستن بدعت شکنی کرده و رسم منسوخ شده بستن بازوبند توسط افراد دارای پیشینه را در فوتبال ایران هم بشکنند و بازوبند را بر دستان نفرات باتجربه تری چون نوری، نیکبخت و واعظی ببندند.  متاسفانه چنین تصمیمی گرفته نشد ولی بر اساس دو دلیل، لزوم اتخاذ این تصمیم در فصل جاری در تیم پرسپولیس احساس می شود تا پیشگیری مناسبی باشد برای حاشیه هایی که در روزهای سخت و سرنوشت ساز گریبان این تیم را خواهد گرفت. البته نمونه اولیه این حاشیه ها پس از تعویض شیث رضایی در بازی با مقاومت سپاسی، اداره نشدن صحیح پرسپولیس در دیدار با پاس همدان توسط مامانی و عصبانیت، بازی غیرمنطقی و اخراج شیث رضایی پس از حضور یک نیمه ای در همین دیدار رخ داد که می توانند بهترین دلیل برای شکل گیری جریانی مثبت در فوتبال ایران باشد.
در فصل جاری مربیان پرسپولیس خصوصا افشین قطبی از تبدیل پرسپولیس به یک تیم بین المللی سخن می گوید اما در فوتبال حرفه ای دنیا بیش از توجه به کسوت، بازوبند کاپیتانی تیم را بازیکنی بربازو می بندند که توانایی و تجربه اداره تیم را داشته باشد. مطمئنا با همین دلیل قطبی می تواند زمینه انتخاب کاپیتان های بعدی پرسپولیس بین المللی را پس از کریم باقری ایجاد کند.
دلیل دوم به این موضوع بر می گردد که در تیم فصل جاری پرسپولیس مردانی حضور دارند که تجربه بستن بازوبند کاپیتانی در تیم های ملی و باشگاه های بزرگ ایران را داشته اند. حسن رودباریان و محمد نصرتی در تیم ملی و تیم پاس، مهدی واعظی در تیم پیکان، عباس آقایی در تیم پاس، سپهر حیدری در تیم ذوب آهن، نیکبخت واحدی در تیم استقلال، پژمان نوری در ملوان و حتی محسن خلیلی درسایپا بازیکنانی هستند که کادرفنی پرسپولیس می تواند این مسئولیت را به آنها بسپارد.

مطمئنا بستن بازوبند توسط بازیکنان همچون مامانی اعتباری را به پرسپولیس نمی بخشد اما تعدادی از بازیکنانی که به آنها اشاره شد، با توجه به تجربه و بازی های بین المللی که در کارنامه بازیگری خود دارند، می تواند همانند سال های نه چندان دور به جایگاه کاپیتانی تیم پرسپولیس اعتبار دوباره ای ببخشند. واقعا چه دلیلی بر سپردن بازوبند به بازیکنی همچون مامانی وجود دارد که تعداد دقایق بازی اش برای پرسپولیس به نصف نیکبخت واحدی هم نمی رسد وجود دارد؟ شکل گیری این بدعت که پیشینه فدای تجربه برای بستن کاپیتانی در تیم بزرگی مانند پرسپولیس شود، یک نیاز اساسی است و مطمئنا قطبی با کسب چنین تصمیمی با موافقت بیشتر اهالی ورزش مواجه می شود تا انتقادات افراد حاشیه ساز که این موضوع در نهایت نتایج مثبتی را در تیم پرسپولیس و حتی فوتبال داخلی ایران در پی خواهد داشت.
هر روز شاهد بروز این اتفاق در فوتبال اروپا هستیم که اثرات مثبتی را در پی دارد، بطور مثال در تیم ملی آلمان بالاک در حضور کان، رافائل وندرفارت در هامبورگ با حضور قدیمی های این تیم و درانگلیس جان تری در حضور اوون و حتی بکام که پیشینه بیشتری داشتند، بازوبند کاپیتانی را بربازوی خود بستند.
ضمن اینکه نباید فراموش کرد که انسان ها برای رسیدن به بزرگی اول باید کوچکی را تجربه کنند که در غیر اینصورت شاهد اتفاقات تلخی خواهیم بود که یک بازیکن جوان با بستن بازوبند کاپیتانی تیمی بزرگ، ماهیت حقیقی خود را فراموش کرده و با خود بزرگ بینی صرف، حتی در مواقع تعویض شدن و نیمکت نشینی، برابر مربیان و بزرگان تیم عکس العمل نشان خواهد داد.

دست نوشته ی حسن مهدوی مدیر مرجع خبری پرسپولیس در تاریخ ۱۲ مهر۸۶


نوشته شده توسط hassanperspolisi-new user در دوشنبه 7 آبان 1386 و ساعت 04:10 ق.ظ 

 

 

در صورت داشتن 1000بازدید در روز بنر شما قرار می گیرد -  کد بنر:

 

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ است.

 

 HomeContact Us - top - - - Design

   منوی اصلی

صفحه نخست
ارتباط با ما  
اضافه به علاقه مندیها
تبدیل به صفحه خانگی

 

  

 

   آدرس های دسترسی

   نویسندگان
   موضوعات
   امكانات
   آرشیو ماهانه
   جست و جو
   عضویت با ایمیل
   لوگو

 

در صورت داشتن بیش از 700بازدید در روز برای تبادل لوگو پیام دهید

 

   پیوند لوگو

 

 

 

 


   لینكدونی
   لینكستان
   صفحات
آخرین اخبار پرسپولیس

 

کد قرار دادن آخرین اخبار پرسپولیس

در وبلاگ شما

 

   آخرین مطالب سایت
 
   ورودی سایت ها دیگر